Drodzy rodzice i nauczyciele,

Van Gogh Alive to idealna propozycja dla najmłodszych, którzy dopiero odkrywają pasjonujący świat malarstwa. Innowacyjna forma wystawy pozwala w ciekawy sposób zapoznać się z całą twórczością artysty. Pasjonująca narracja, na którą składają się wielkoformatowe, barwne obrazy połączone z piękną muzyką klasyczną pobudzają dziecięcą wyobraźnię, rozwijając kreatywność. Jest to świetna lekcja historii sztuki dedykowana przede wszystkim najmłodszym widzom.

Multimedialna wystawa Van Gogh Alive to historia opowiedziana w zrozumiały sposób. Efektowna, nowoczesna technologia SENSORY4™ wspomaga proces przyswajania wiedzy, stanowiąc jednocześnie niesamowite edukacyjne przeżycie. Sensoryczna opowieść w niczym nie przypomina galeryjnych przestrzeni, będąc swoistym zaproszeniem do zanurzenia się w unikalnym i ekscytującym świecie artysty.

Próbujemy odczarować słowo „wystawa” prezentując w przystępnej formie i z zupełnie nowej perspektywy doświadczanie dzieł van Gogha. Słowa „sztuka” czy „arcydzieło” mogą wzbudzać w maluchach lęk i niezrozumienie, kojarząc się z wyspecjalizowanym gronem znawców malarstwa. Panująca cisza i skupienie, brak możliwości dotykania eksponatów i przyglądania się im z bliska, potrafią skutecznie zniechęcić dzieci i młodzież do jakichkolwiek wizyt w muzeach.

Uczestnictwo w życiu kulturalnym od najmłodszych lat jest kluczowym elementem prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Maluchy często nie rozumieją malarstwa czy rzeźby, nie dostrzegając tkwiącego w nich uroku. Obcowanie z twórczością światowej sławy artysty, jakim jest van Gogh, nie tylko rozwija kreatywność, lecz także dostarcza solidną porcję wiedzy, kształtując nawyk doświadczania sztuki już od małego.

Angażująca zmysły wystawa Van Gogh Alive to świetna forma rozrywki dla całej rodziny! Oferujemy wciągającą zabawę, próbujemy zachęcić maluchy i młodzież do własnych poszukiwań i autorskiej interpretacji obrazów malarza. Taka forma kontaktu ze sztuką z pewnością dostarcza więcej radości niż niejedna gra komputerowa czy program telewizyjny. Multimedialna wystawa wręcz domaga się, by w niej uczestniczyć i przenieść się do pasjonującego świata dzieł malarza, po którym artysta sam nas oprowadzi.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

W odpowiedzi na Państwa oczekiwania stworzyliśmy specjalną ofertę dla szkół. Dzieci i młodzież w wieku do 19. roku życia otrzymują specjalną zniżkę grupową. Dodatkowo na każde 10 osób w grupie szkolnej przypada jeden bezpłatny bilet dla opiekuna. Więcej informacji w zakładce bilety i pod numerem telefonu +48 512 201 542 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-17:30).

.full-width-59ef1e21e5bdc { min-height:100px; padding:10px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--59ef1e21e5bdc { background-image:url(http://vangoghalive.pl/wp-content/uploads/2015/10/2.jpg); background-position:left bottom; background-repeat:repeat; ; } .mk-main-wrapper { display: none; } #theme-page { padding-top:0; }
PolandEnglish