O WYSTAWIE

.full-width-574d0a031b80a { min-height:250px; padding:10px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--574d0a031b80a { background-image:url(http://vangoghalive.pl/wp-content/uploads/2015/09/IMG_6969.jpg); background-position:center center; background-repeat:no-repeat; ; } .mk-main-wrapper { display: none; } #theme-page { padding-top:0; }

Po Berlinie, Szanghaju, Petersburgu, Florencji i Singapurze przyszedł czas na Warszawę. Długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa Van Gogh Alive już od 14 listopada br. zagości w specjalnie do tego stworzonej, nowej przestrzeni wystawienniczej przy PGE Narodowym zwanej Centrum Wystawowym przy PGE Narodowym. Multimedialna wystawa Van Gogh Alive  jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstały jego największe arcydzieła.

Ta wystawa redefiniuje pojęcie tradycyjnego zwiedzania muzeum
Catherine Wilson Horne – centrum nauki Discovery Place, Charlotte, USA

Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu muzeum

Wszechobecna cisza i skupienie, nadęta atmosfera czy brak możliwości dotykania eksponatów potrafią skutecznie zniechęcić do wizyt w muzeum nawet największych pasjonatów sztuki. Innowacyjna forma Van Gogh Alive poszerza dotychczasową definicję słowa „wystawa”, w niczym nie przypominając nudnych muzealnych instalacji. Każdy może podążać wybranymi przez siebie ścieżkami, w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia i twórczości malarza. Angażująca zmysły wystawa to zupełnie nowa forma doświadczania sztuki. Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu i przyglądaniu się obrazom z daleka. Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą cię w świat malarstwa artysty. Van Gogh Alive to podróż u boku mistrza po najdalszych zakamarkach jego twórczości. Multimedialna wystawa to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Ekscytujący świat van Gogha zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

Van Gogh Alive – The Experience  jest doskonałym przykładem, że sztuka i nauka idealnie
się łączą i uzupełniają, dzięki czemu potrafią stworzyć niesamowite sensoryczne przeżycie
– nieporównywalne z niczym innym. Prawdziwa gra zmysłów!
Honor Harger, dyrektor ArtScience Museum w Marina Bay Sands, Singapur

Czym jest SENSORY4™?

Wykorzystanie technologii SENSORY4™, nowoczesnej platformy multimedialnej pozwala wykreować tętniącą życiem przestrzeń na każdej galeryjnej powierzchni: ścianach, kolumnach, suficie czy podłodze. System łączący dynamiczną, wyświetlaną na 40 projektorach grafikę, z wielokanałowym dźwiękiem o kinowej jakości tworzą pasjonujący pokaz dzieł sztuki, niespotykany dotąd w tradycyjnych muzeach.

Dosłownie byłam w obrazach Van Gogha!
Le Figaro

Oglądanie dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące!
.full-width-574d0a031c9da { min-height:100px; padding:10px 0 0px; margin-bottom:0px; background-color:#000000; } #background-layer--574d0a031c9da { background-image:url(http://vangoghalive.pl/wp-content/uploads/2015/10/2.jpg); background-position:left bottom; background-repeat:repeat; position: fixed;; } .full-width-574d0a031c9da .mk-fancy-title.pattern-style span, .full-width-574d0a031c9da .mk-blog-view-all { background-color: #000000 !important; }
PolandEnglish