O WYSTAWIE

.full-width-59ef1dfd5fa8b { min-height:250px; padding:10px 0 10px; margin-bottom:0px; } #background-layer--59ef1dfd5fa8b { background-image:url(http://vangoghalive.pl/wp-content/uploads/2015/09/IMG_6969.jpg); background-position:center center; background-repeat:no-repeat; ; } .mk-main-wrapper { display: none; } #theme-page { padding-top:0; }

Van Gogh Alive – The Experience

Wystawa redefiniująca spojrzenie na sztukę do 15 stycznia 2017r. w Krakowie!

Kilka słów o wystawie

Po Berlinie, Mediolanie, Florencji, Szanghaju, Petersburgu, Seulu, Singapurze i Warszawie nadszedł czas na Kraków – miasto, które całemu światu kojarzy się z bogactwem kultury i sztuki. Długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa Van Gogh Alive, która na przełomie zeszłego i obecnego roku zachwyciła mieszkańców stolicy, zagościła w nowo powstałym centrum wystawienniczym w Zabytkowym Budynku Dworca Głównego PKP przy Galerii Krakowskiej do 15 stycznia 2017 r. Multimedialna wystawa Van Gogh Alive  jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4™. Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów. Każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów oglądane z bliska oraz towarzysząca, nastrojowa muzyka pozwolą lepiej docenić kunsztowny styl malarski van Gogha i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

Ta wystawa redefiniuje pojęcie tradycyjnego zwiedzania muzeum.
Catherine Wilson Horne – centrum nauki Discovery Place, Charlotte, USA

Wystawa „Van Gogh Alive” pozwoliła mi w pełni zrozumieć tego artystę.
Barbara Kaczmarczyk – natemat.pl, Polska

Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu muzeum

Wszechobecna cisza i skupienie, poważna atmosfera czy brak możliwości dotykania eksponatów potrafią skutecznie zniechęcić do wizyt w muzeum nawet największych pasjonatów sztuki. Innowacyjna forma Van Gogh Alive poszerza dotychczasową definicję słowa „wystawa”, w niczym nie przypominając statycznych muzealnych instalacji. Każdy może podążać wybranymi przez siebie ścieżkami, w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia i twórczości malarza. Angażująca zmysły wystawa to zupełnie nowa forma doświadczania sztuki. Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu i przyglądaniu się obrazom z daleka. Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą cię w świat malarstwa artysty. Van Gogh Alive to podróż u boku mistrza po najdalszych zakamarkach jego twórczości. Multimedialna wystawa to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Ekscytujący świat van Gogha zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

Van Gogh Alive – The Experience  jest doskonałym przykładem, że sztuka i nauka idealnie
się łączą i uzupełniają, dzięki czemu potrafią stworzyć niesamowite sensoryczne przeżycie
– nieporównywalne z niczym innym. Prawdziwa gra zmysłów!
Honor Harger, dyrektor ArtScience Museum w Marina Bay Sands, Singapur

Czym jest SENSORY4™?

Wykorzystanie technologii SENSORY4™, nowoczesnej platformy multimedialnej pozwala wykreować tętniącą życiem przestrzeń na każdej galeryjnej powierzchni: ścianach, kolumnach, suficie czy podłodze. System łączący dynamiczną, wyświetlaną grafikę, z wielokanałowym dźwiękiem o kinowej jakości tworzą pasjonujący pokaz dzieł sztuki, niespotykany dotąd w tradycyjnych muzeach.

                                               Dosłownie byłam w obrazach van Gogha!
 Le Figaro

 

.full-width-59ef1dfd60a60 { min-height:100px; padding:10px 0 0px; margin-bottom:0px; background-color:#000000; } #background-layer--59ef1dfd60a60 { background-image:url(http://vangoghalive.pl/wp-content/uploads/2015/10/2.jpg); background-position:left bottom; background-repeat:repeat; position: fixed;; } .full-width-59ef1dfd60a60 .mk-fancy-title.pattern-style span, .full-width-59ef1dfd60a60 .mk-blog-view-all { background-color: #000000 !important; }
PolandEnglish